Wycieczka na golubski zamek

Czwartkowe przedpołudnie (2 listopada 2017r.) grupa uczniów naszej szkoły spędziła na golubskim zamku. Wycieczka była nagrodą, ufundowaną przez Urząd Gminy Golub-Dobrzyń, za działania ekologiczne w ubiegłym roku szkolnym.

Podczas uroczystej  Gali Ekolaurów Gminy Golub-Dobrzyń (czerwiec 2017r.) dowiedzieliśmy się, że jesteśmy najbardziej Eko!  Szkoła zajęła I miejsce w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Nasza intensywna praca zaowocowała zaszczytnym miejscem i dwiema nagrodami: wycieczką na zamek oraz stolikiem piłkarzyków.

W wycieczce wzięli udział uczniowie, którzy uczestniczyli w ekologicznych konkursach zorganizowanych przez UG oraz aktywnie zbierali makulaturę. Piłkarzykami cieszą się wszyscy uczniowie.

Dziękujemy organizatorowi za udaną wycieczkę. Mnóstwo wiadomości, wrażeń! Nie obyło się bez legend, zaglądania do zamkowych zakamarków.  Wielkie wrażenie wywarły ogromne kryształowe turniejowe trofea, narzędzia tortur, oryginalny szkielet młodego wikinga.

Sławomira Pliszczyńska