Wieczór z wróżbami

Andrzejki były bodźcem do organizacji kolejnego popołudniowego spotkania w szkolnej bibliotece. „Wieczór z wróżbami” odbył się  30 listopada 2017r.  Z zaproszenia skorzystało 10 uczennic klasy III.

Uczestniczki spotkania witane były przez  Czarownice (p. Sławkę i p. Ewę). Zanim na dobre rozpoczęła się zabawa dziewczynki poznały wróżby na najbliższy wieczór. Ukryte zostały w balonach, które należało przebić tylko przy użycia własnych części ciała.

Po zapoznaniu z historią wróżb andrzejkowych małe i duże czarownice przystąpiły do tańców przy zaimprowizowanym ognisku. Chwile odpoczynku po wyczerpujących pląsach wypełniło odczytanie fragmentu „Malutkiej Czarownicy”

I wreszcie przyszedł czas na prawdziwe czary i wróżby. Dzieci wyczarowywały piękne obrazki na mleku, dziurę w kartce A4 (przez którą może przejść dorosły człowiek), niewidzialny atrament. Udowadniały, że jajko można włożyć do butelki, rodzynki mogą tańczyć, a woda wędrować.

Różnorodne wróżby przepowiadały bliższą i dalszą przyszłość, często w zabawny sposób.  Nie zabrakło słodkiego akcentu: ciasteczek i babeczek z wróżbami.

To były bardzo ciekawie i wesoło spędzone 2 godziny. Kolejne spotkanie wiosną!