Wycieczka do Warszawy

Ferie są doskonałym czasem  na poznawanie zakątków Polski, dlatego 32- osobowa grupa uczniów  naszej szkoły ruszyła na podbój Warszawy.   Wyprawa miała miejsce we wtorek 20 lutego.

Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy był Sejm. Po załatwieniu formalności przez opiekunów zostaliśmy skierowani do osobnego wejścia dla takich gości jak my. Podczas przechodzenia przez bramkę każdy został dokładnie sprawdzony. Po chwili oczekiwania  przyszedł pan przewodnik i wreszcie dostaliśmy się do sali posiedzeń Sejmu.
Wrażenie było ogromne: piękna, obszerna sala, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a na ich tle flaga narodowa z godłem Polski. W podniosłej atmosferze wysłuchaliśmy informacji o tym miejscu, zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć. Następnie spacerowaliśmy po hallu głównym i słuchaliśmy ciekawostek o obiektach tam się znajdujących.

Z Sejmu udaliśmy się do Złotych Tarasów na zasłużony posiłek. Wielu uczniów z podziwem patrzyło na Pałac Kultury i Nauki oraz  sąsiadujące z nim wieżowce.

Żądni kolejnych wrażeń  udaliśmy się na Stadion Narodowy. Dzięki trasie „Poczuj się jak VIP” zajrzeliśmy  m.in. do loży prezydenckiej, szatni oraz łazienki naszej polskiej reprezentacji, siedzieliśmy na ławce rezerwowych. Ochom i achom nie było końca. Punktem kulminacyjnym było wejście na taras widokowy. Wysokość zapierała dech w piersiach.

Następną porcję emocji  dostarczyła uczestnikom  wycieczki Wystawa  Lego. Oniemieliśmy na widok tego, co można zrobić z tych maleńkich klocków. Były części ludzkiego ciała, sławni ludzie, gwiazdy sporu, budowle świata, motywy z filmów i bajek. Chętnie też sami próbowaliśmy  sił w tworzeniu własnych kompozycji.

Pozbawieni  sił, ale z ogromnym bagażem wrażeń , informacji zajęliśmy miejsca w autokarze i ruszyliśmy w drogę powrotną do Ostrowitego. Było super! Szkoda, że tak krótko!

Slawomira Pliszczyńska