Wycieczka na Barbarkę i do Cinema City

Wtorek,17 kwietnia 2018r., uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią- p. Sławką, spędzili poza szkołą.

Wyprawę rozpoczęły harce na Barbarce, a konkretnie zabawy na placu zabaw przy Szkole Leśnej. Następnie, w wyśmienitych humorach, rozpoczęli zajęcia edukacyjne z przyrody. Głównym  tematem były bioindykatory. Po części teoretycznej  młodzi przyrodnicy ruszyli w teren, aby szukać porostów- wskaźników czystości powietrza. Okazało się, że warto jechać na Barbarkę, aby pooddychać czystym powietrzem.

Uczniowie mieli też okazję obserwować skrzek żab i ropuch, a nawet i dorosłe ropuchy szare. Nie zabrakło też informacji o ochronie tych zwierząt.

Kolejnym punktem programu był pobyt w Cinema City w Toruniu. Świetnej zabawy dostarczył uczestnikom wyjazdu film „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Po tylu atrakcjach nadszedł czas na posiłek w KFS. A później już tylko powrót do Ostrowitego…