Witamy nowy rok szkolny

"... I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy…”
(Jan Brzechwa)

3 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Punktualnie o godzinie 9.00 wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowitem pani Brygida Izajasz.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Minutą ciszy uczciliśmy bohaterów poległych podczas II wojny światowej, w tej chwili nie mogło zabraknąć wspomnień o patronie naszej szkoły Tadeuszu Jędryczce, oficerze Wojska Polskiego, który brał udział w wojnie obronnej. Nasz patron zginął z rąk okupanta w październiku 1939 r.

Szczególnie ciepłe słowa pani Dyrektor skierowała do pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym naukę w pierwszej klasie rozpoczęło dziesięcioro uczniów. Opiekę nad nimi objęła wychowawczyni pani Justyna Obara.Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.