Narodowe Czytanie

7 września nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie, która została zainaugurowana 28 lutego przez Parę Prezydencką.

W tym roku Narodowe Czytanie ma charakter szczególny, ponieważ trwają obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Oprócz "Przedwiośnia" przez cały rok można czytać 44 teksty Antologii Niepodległości.

My czytaliśmy teksty wybrane z antologii. Uczniowie klas I-III wysłuchali legend: „O królu Popielu” i „O Wandzie, co nie chciała Niemca”. Klasy IV, V, VI fragmentu „Starej baśni” Józefa Ignacego Kraszewskiego. Natomiast najstarsi uczniowie, klasy VII i VIII, rozdz. „Pod Arsenałem”, „Kamieni na szaniec”, Aleksandra Kamińskiego.