Wizyta w Fundacji Inter Pares

21 listopada 2018r. uczniowie klasy II pojechali do Golubia do Fundacji Inter Pares. Mali miłośnicy zwierząt wzięli udział w warsztatach dotyczących opieki nad psami. Zawieźli też dary, zebrane podczas zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt, która odbyła się na przełomie października i listopada. Wszyscy uczniowie  szkoły mieli możliwość okazać swoją wrażliwość na niedolę naszych mniejszych braci. W tym roku zebraliśmy 29 kg mokrej i suchej karmy oraz kocyki i stare ręczniki.

Oprócz pracowników Fundacji czekał na gości Dzidziuś, sympatyczny mieszaniec. Dzieci poznały wzruszającą historię jego życia, zasady opieki nad psami i ich potrzeby. Ogromną radość wzbudził pokaz sztuczek wykonywanych przez Dzidziusia. Pies dostał od każdego dziecka kawałek ulubionej parówki.

Na koniec uczniowie tworzyli prace do  konkursuplastycznego pt. „Pies czarny, los marny”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Inter Pares.

S.Pliszczyńska, K.Woźniak