Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

Wybory do Samorządu Uczniowskiego za nami. W tym roku o stanowisko przewodniczącego SU ubiegało się pięcioro uczniów:

Maciej Lewicki, klasa 8

Adam Okoński, kl. 7

Mateusz Piwoński, kl. 6

Cezary Świadek, kl. 5

Wiktoria Kuczkowska, kl. 4

Kandydaci przedstawili na plakatach swoje hasła wyborcze. Po trwającej trzy dni kampanii odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział uczniowie klas II – VIII. Każdy głosujący otrzymał dwie karty do głosowania - białą do wyboru przewodniczącego SU i zieloną do wyboru opiekunów. Głosowaliśmy zgodnie z inicjatywą „Młodzi głosują” Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nad przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Michał Witkowski, Antoni Tański, Weronika Witkowska, Kacper Konieczka, Martyna Witulska.

Po podliczeniu głosów okazało się, że największym zaufaniem społeczności szkolnej cieszy się Mateusz Piwoński i to on obejmuje funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022.

Uczniowie wybrali również opiekunów. Opiekę nad SU roztaczać będą: pani Agnieszka Kowalska i pan Janusz Gurtowski.

Wybrańcom społeczności szkolnej serdecznie GRATULUJEMY !!! Uśmiech

Agnieszka Kowalska