Squid Game - niebezpieczna gra

Squid Game to południowokoreański serial dostępny na popularnej platformie internetowej Netflix. Opowiada o losach kilkuset osób z problemami finansowymi, które otrzymują zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Stawką jest 45,6 miliarda wonów. Karą za przegraną jest śmierć.

Serial bije rekordy popularności. Szkoły donoszą, że dzieci odtwarzają gry zespołowe, które zostały użyte w scenariuszu serialu. Dzieci zaczynają się bawić w Squid Game już w drugich, trzecich klasach szkoły podstawowej. Naśladują tę grę i reakcje cierpiących bohaterów tego filmu. Zdarza się, że jak w filmie przegrana oznacza śmierć tak dzieci zadają sobie ból, dochodzi do uderzeń czy nawet pobić.

Musimy rozmawiać z dziećmi na temat szkodliwych treści w sieci, na platformach społecznościowych, a także w serwisach streamingowych. Musimy im tłumaczyć dlaczego nie powinny tego oglądać.

Pedagog szkolny ZSP Ostrowite