CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Klasa II ma przyjemność uczestniczyć w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Celem projektu jest rozbudzanie wśród uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, a także zachęcanie rodziców do czytania dzieciom. Uczniowie wykonali własnoręcznie portret chmurki Tosi, która towarzyszy im podczas zajęć. W związku z obchodzonym 5 listopada Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek klasa II włączyła się do wspólnej zabawy związanej z tym świętem. Uczniowie przebrali się za bajkowych bohaterów lub przygotowali własnoręcznie atrybuty ulubionych baśniowych postaci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach min. rozwiązując zagadki, quizy, krzyżówki. To był magiczny i pełen radości dzień drugoklasitów.

Katarzyna Woźniak