Przedstawienie profilaktyczne ''Jak pokonać smoka?"

9 listopada w naszej szkole pojawił się Krakowski Teatr Kurtyna z przedstawieniem profilaktycznym pt.''Jak pokonać smoka?". Kontakt z żywym aktorem dał uczniom powód do uśmiechu. Przedstawienie łączące ruch, obraz, słowo i muzykę pozwoliło dzieciom chłonąć sztukę teatralną wszystkimi zmysłami. Podczas godzinnego przedstawienia aktorzy weszli w interakcję z dziećmi,  co skutkowało wspólną zabawą.

Wartością wychowawczo-profilaktyczną było kształtowanie postaw społecznych. Dzieci dowiedziały się czym jest przyjaźń, umiejętność logicznego myślenia, wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, empatia i szacunek dla słabszych.

Pedagog szkolny ZSP Ostrowite