Wycieczka na Warmię

W ramach programu "Poznaj Polskę", w dniach 23 - 25.11.21r., grupa 39 uczniów wraz z opiekunami podróżowała po urokliwej Warmii. Zwiedziliśmy między innymi zamki krzyżackie w Malborku i Działdowie, obóz koncentracyjny w Stutthofie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Na naszej trasie znalazł się urokliwy Frombork i piękny Elbląg. Podziwialiśmy urządzenia hydrotechniczne Kanału Elbląskiego, które stanowią jedyne takie rozwiązanie na świecie. Widzieliśmy na własne oczy przekop Mierzei Wiślanej. W Miłomłynie odwiedziliśmy pomnik legendarnej "Inki". Wieczorami spacerowaliśmy uliczkami odbudowanego Elbląga. Te trzy dni stanowiły dla nas intensywną lekcję historii, geografii i biologii.