Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.15 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Uroczystość rozpoczęli polonezem uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawczyni Darii Szefler. Dyrektor przywitał uczniów, rodziców i grono pedagogiczne, jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną czerwcowego spotkania.

W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Następnie uczniowie za pomocą wierszy, piosenek i filmów wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez dyrektora i wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach.  Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia Dyrektora podsumowujące schyłkowy rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.