Pamiętamy o tych, których nie ma...

28 października uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Januszem Gurtowskim, wybrali się na cmentarz parafialny w Ostrowitem.

Uczniowie zapalili w ciszy i zadumie znicze na grobach radzieckiego żołnierza, tragicznie zmarłych: nauczycielki Heleny Klepczarkówny oraz Pawła Borkowicza ucznia naszej szkoły.
Pamiętali o tragicznie zmarłych dzieciach i zamordowanych w latach 1939–41 tutejszych mieszkańcach. Zapalili światełka również w miejscu poświęconym dziedzicom Ostrowitego.
Tego dnia, w dniu imienin Tadeuszów, uczciliśmy minutą ciszy patrona naszej szkoły Tadeusza Jędryczkę oraz proboszcza ostrowickiej parafii ks. Tadeusza Nowakowskiego. Pan Janusz Gurtowski przypomniał zebranym obie postaci, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskiem upamiętniającym bohaterów naszej lokalnej społeczności.