Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Obchodzony 5 listopada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był przyczyną zorganizowania tematycznego spotkania na Golubskim Zamku. Odbyło się ono w piątek- 4 listopada 2022r., a wzięli udział uczniowie klasy III i IV. Bajkowy wieczór rozpoczął się ciekawym zwiedzaniem Zamku, nieznanego wielu uczniom. Kolejną część spotkania przygotowały i poprowadziły panie: K. Woźniak, D. Szefler, S. Pliszczyńska. Przeczytały (z podziałem na role) polską baśń "O królewnie czarodziejce", po czym dzieci zmierzyły się z odczytaniem zaszyfrowanej informacji. Dwie godziny upłynęły na integracyjnych zabawach ruchowych, rozwiązywaniu zadań związanych z bajkami i baśniami. Spotkanie zakończone zostało ogniskiem  w przepięknej scenerii z Zamkiem w tle i w towarzystwie rodziców. Kiełbaski smakowały wyśmienicie, a uczniowie chętnie wykorzystali nierówności przedzamcza do zabawy w bieg "z górki na pazurki".

W imieniu własnym i uczniów dziękujemy Panom: Tomaszowi Paprockiemu i Stefanowi Borkowiczowi za nieodpłatne zwiedzanie i udostępnienie  sali zamkowej.smile

Katarzyna Woźniak, Daria Szefler, Sławomira Pliszczyńska