Bookmark Exchange Project

W tym roku, pierwszy raz, wzięliśmy udział w Bookmark Exchange Project (Projekt Wymiany Zakładek), który od kilku już lat organizuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Bibliotekarzy.

Projekt polega na wymianie zakładek do książek wykonanych przez uczniów z różnych szkół. Zgłosiliśmy swoje uczestnictwo w dwóch grupach wiekowych (razem 22 osoby). Przydzielono nam  szkołę z portugalskiej miejscowości Lourosa. Przygotowaliśmy zakładki przedstawiające  bohaterów polskich  baśni i bajek oraz sławnych Polaków. 28 listopada nasz małe arcydzieła wyruszyły w liczącą ok. 3000 km drogę do Portugalii.  Na początku grudnia otrzymaliśmy zakładki od naszych partnerów.

Sławomira Pliszczyńska, Jacek Uzarewicz