Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 13 października 2015r odbylo się ślubowanie klasy pierwszej. Tego dnia dwudziestupięciu uczniów zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła i muszą sprostac nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nim nauczyciele.

Uroczystośc ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten wyjątkowy dzień przybrała odświętny wygląd. Nie zabrakło także gości oraz rodziców i bliskich naszych kochanych pierwszaków. Na początku delegacja uczniów klas starszych powitała pierwszoklasistow w "szkolnej rodzinie" i zaoferowała swą pomoc w zmaganiu się z trudnościami. Następnie uczniówie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawcy - Pani Bożeny Rozwonkowskiej przedstawiły program słowno - muzyczny, w którym zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności jakie ćwiczyły przez pierwszy miesiąc pobytu w szkole. Pomimo ogromnej tremy, poradziły sobie świetnie. Wystep został nagrodzony gromkimi brawami. Kulminacyjnym punktem uroczystości był akt ślubowania i pasowania pierwszosklasistów na uczniów. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, a uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę. Następnie nasze najmlodsze pociechy zostały pasowane przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem poprzez dotknięcie ramienia  wielkim, szkolnym "zaczarowanym" ołówkiem. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów wraz ze szkolną legitymacją oraz małym, slodkim upominkiem.

Wszystkim pierwszoklasitom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.