Bezpieczny Internet

W kwietniu przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Golubiu-Dobrzyniu przeprowadzili w klasach IV-VIII lekcje dotyczące Bezpiecznego Internetu. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z pojęciem cyberprzemocy, dowiedzieli się, jakie konsekwencje wynikają z niewłaściwych zachowań w Internecie, czym przejawia się uzależnienie od komputera oraz na co powinni uważać poruszając się w sieci. Liczne badania pokazują, że nastolatkowie spędzają coraz więcej czasu w Internecie. Szacuje się, że ok 30% dzieci w wieku szkolnym pozostaje cały czas on-line, a prawie 95% dzieci codziennie korzysta z Internetu. Dane te mogą szokować, jednak ukazują jak ważne jest, aby na bieżąco przypominać naszym uczniom, jak w bezpieczny i mądry sposób poruszać się w wirtualnej rzeczywistości.

Julia Skorska