Charytatywny kiermasz

Siedem lat temu adoptowaliśmy szkołę w Ngaoundaye w Afryce. Nasza pomoc jest finansowa i polega na przekazaniu przynajmniej 100 zł (raz w roku) poprzez Fundację Redemptoris Missio z Poznania.

Aby zdobyć potrzebne fundusze, 24 kwietnia, odbył się kiermasz ciast i gorącej czekolady. Słodkie wypieki przygotowało kilka pań pracujących w szkole. Wsparcie finansowe niektórych nauczycieli i hojność uczniów spowodowała uzyskanie kwoty w wysokości 696 zł.

Ta duża suma pozwoliła nam obdarować nie tylko adoptowaną szkołę (300 zł), ale też dzieci w Jemenie (150 zł), Sudanie Południowym (150 zł), Nigrze (96 zł), które umierają z pragnienia i niedożywienia. Pieniądze trafiły na konto UNICEF           i zostaną przeznaczone na zakup terapeutycznego mleka w proszku, opiekę medyczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję i przyczynili się do poprawienia warunków życia dzieciom, żyjącym w trudnych warunkach.smile

Sławomira Pliszczyńska, Joanna Polakiewicz, Katarzyna Woźniak