Witajcie w Akademii Pana Kleksa

To tytuł konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klasy IV.

Zmagania odbyły się na lekcji języka polskiego 29 października 2015r. W ten odmienny sposób organizatorki (Agnieszka Kowalska i Sławomira Pliszczyńska) chciały sprawdzić czy dzieci potrafią czytać ze zrozumieniem, jaką posiadają wiedzę z przeczytanej lektury. Ponieważ uczniowie pracowali  w parach (wylosowanych dzień wcześniej), rozwijana też była umiejętność pracy w małych grupach.

Uczniowie zostani przywitani piosenką z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Po zajęciu właściwych miejsc, przedstawieniu celów i zasad konkursu rozpoczęły się zmagania. Dwie konkurencje polegały na udzieleniu odpowiedzi na pytania wylosowane z „magicznej kuli”, jedna na określeniu z czym kojarzy się dany rekwizyt. Uczniowie musieli też wybrać właściwe zakończenie fragmentu tekstu. Wiele emocji wzbudziła konkurencja- ulubione zajęcie Pana Kleksa- wiązanie supełków na nitkach. Każda drużyna miała zawiązać na sznurku jak najwięcej supełków w ciągu 30 sekund. Przydały się tutaj zdolności manualne.

Nagrodą w poszczególnych konkurencjach były piegi. Uczniowie, którzy zgromadzili ich najwięcej otrzymali cząstkowe szóstki z języka polskiego. Para, która uplasowała się na II miejscu oceny bardzo dobre. Dla wszystkich były gorące brawa i cukierki.