Jak nie czytam, jak czytam!

Po kilkuletniej przerwie wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a organizatorami lokalnymi - ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów.

Najważniejszym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

Zgodnie z regulaminem akcji przystąpiliśmy do niej 7 czerwca 2023r. o godz. 10 i czytaliśmy przez 30 minut.  Czytaliśmy książki indywidualnie, ale też zbiorowo, najczęściej w pięknej scenerii szkolnego parku.

Dziękuję koleżankom i kolegom, którzy pomogli mi przeprowadzić tę akcję.smile

Sławomira Pliszczyńska