"Zielone Kujawsko-Pomorskie"

W czerwcu 2023 r. uczniowie klas I-VI wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym "Zielone Kujawsko-Pomorskie"- realizowanym przez Fundację Większe Mniejsze. Patronat sprawował  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Na konkurs wpłynęło aż 2286 prac z całego województwa. W kategorii klas I-III jury postanowiło nagrodzić 20 Laureatów nagrodami regulaminowymi oraz dodatkowo 10 Laureatów nagrodami pozaregulaminowymi. W tej grupie znalazła się uczennica klasy II- Iga Rosik. smile  Brawo!

W kategorii klas IV-VI również nagrodzono 20 Laureatów nagrodami regulaminowymi oraz dodatkowo 10 Laureatów nagrodami pozaregulaminowymi. Wysokie, XIII miejsce, zajął Wiktor Szefler- uczeń klasy V. smile Brawo!

W imieniu organizatorów konkursu wszystkim uczestnikom gratuluję chęci, zaangażowania i energii!

Jesteście niesamowici, a to czego dokonaliście jest niezwykłe!

Warto też pochwalić się sukcesem szkoły, jako placówki, w tym konkursie. Biorąc pod uwagę proporcję liczby prac konkursowych w relacji do łącznej liczby uczniów klas I-VI uczęszczających do danej szkoły zajęliśmy  IV miejsce !

Jest to doskonały wynik, gdyż w konkursie wzięło udział łącznie 67 szkół podstawowych z gmin obejmujących 1/4 obszaru Województwa Kujawsko-Pomorskiego. III miejsce przegraliśmy o 0,2 % ze Szkołą Podstawową w Półwiesku Małym.frown

Bardzo dziękuję za zaangażowanie,  pomoc w przeprowadzeniu konkursu i zajęcie tak wysokiej lokaty koleżankom: Annie Morawskiej (opiekunka Wiktora), Bożenie Rozwonkowskiej (opiekunka Igi), Katarzynie Woźniak, Justynie Obarze.

Sławomira Pliszczyńska