Wieczór z Kubusiem Puchatkiem

Odbył się z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w piątek 27 listopada 2015r., w szkolnej bibliotece. W imprezie mogli wziąć udział uczniowie klas młodszych. Warunkiem uczestnictwa było przeczytanie „Kubusia Puchatka” A. A. Milne lub obejrzenie disnejowskich filmów o Kubusiu. Z zaproszenia  skorzystało 17 uczniów, którzy chcieli atrakcyjnie spędzić piątkowe popołudnie.

Punktualnie o 17.00 rozpoczęliśmy wspólną zabawę od wysłuchania jednej z przygód Kubusia Puchatka. Następnie dzieci poznały autora i historię powstania książki. Po tym spokojnym wstępie zaczęły się zabawy, m.in. : dopasowywanie wylosowanych opisów do konkretnej postaci, dorysowywanie Kłapouchemu zgubionego ogona, dobieranie prezentów do odpowiedniego zwierzątka, odgadywanie adresatów listów, wysłanych przez Krzysia. Należało także rozpoznać właścicieli koszulek, które wyprała Kangurzyca i powiesić pranie. Były też zabawy ruchowe: przeciąganie liny, dmuchanie balonów i „pękanie ich przez pszczółki”.

Ponieważ oryginał „Kubusia Puchatka” jest napisany w języku angielskim dzieci poznały angielskie nazwy zwierząt, występujących w książce. Utrwalenie słówek następowało w ruchowej zabawie, która polegała na wykonywaniu wcześniej ustalonych czynności, po usłyszeniu angielskiej nazwy zwierzątka. Na początku było sporo śmiesznych pomyłek, ale szybko dzieci opanowały nazewnictwo. Tę część spotkania poprowadziła nauczycielka j. angielskiego - pani Ewa Napolska.

W przerwach uczniowie chrupali marchewki, zlizywali miodek z talerzyków, zajadali się ciastem marchewkowym (domowy wypiek organizatorki).

Dwie godziny, niestety, bardzo szybko minęły. Rodzice odbierali swoje pociechy zadowolone, zrelaksowane. Żegnały się ze mną prośbą, aby częściej organizować takie spotkania. Nie mówię nie...

Organizator: Sławomira Pliszczyńska