"Tadeuszki" 2015

Jest już tradycją, że jesienią w naszej szkole odbywają się refleksyjne spotkania literackie – sentymentalne wędrówki do krainy łagodności. Październikowo – listopadowe zamyślenia po raz kolejny otworzyły najczulsze barometry serc … uczniów, nauczycieli i zebranych widzów.

W tegorocznym tadeuszkowym zadumaniu, chcieliśmy – po raz kolejny – ocalić od zapomnienia nadzwyczajne postaci: Tadeusza Jędryczkę i Tadeusza Nowakowskiego.

Uczniowie klasy VI, pod opieką pań: Anny Morawskiej i Agnieszki Kowalskiej, przygotowali program słowno – muzyczny pt. Mądrość drzew.

Szóstoklasiści sprostali zadaniu i ku zadowoleniu publiczności, w niezwykle wzruszający sposób, przedstawili – ponownie – jedną z wielu wartości, jaką kierowali się bohaterowie okolicznej społeczności, którzy w swoim nieprzeciętnym życiu oddawali całych siebie, z miłości i szacunku do drugiego człowieka.

Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu. Radość mają ci, którzy umieją dawać z radością, hojnie, troszcząc się o drugiego człowieka.

Jak mawiał nasz Rodak – Wielki Polak – św. Jan Paweł II:

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi."