Kształtowanie i wzmacnianie pozytywnego poczucia własnej wartości

W czwartek przeprowadzone zostały warsztaty w klasie VII i VI. W klasie VII tematem zajęć było kształtowanie i wzmacnianie pozytywnego poczucia własnej wartości, natomiast w VI klasie rozmawialiśmy o dyskryminacji. Skupiliśmy się głównie na dyskryminacji z uwagi na wygląd zewnętrzny, ubrania, status społeczny.

W szkołach najczęściej dyskryminowani i wykluczani są właśnie uczniowie o niskim statusie społecznym oraz wyglądzie. Osoby takie są przez grupę izolowane, wyśmiewane i obrażane. Uczniowie również sami zwrócili uwagę na problem dyskryminowania z uwagi na gorsze oceny, ale i na bardzo dobre wyniki w nauce, ponieważ to również może rodzić frustrację i zazdrość rówieśników oraz powodować odsuwanie przez  grupę.

Agnieszka Angowska-Jasińska