Pamiętamy...

,,Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" (Wisława Szymborska)

30 października uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Januszem Gurtowskim, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskiem upamiętniającym bohaterów naszej lokalnej społeczności – patrona szkoły Tadeusza Jędryczkę i ks. Tadeusza Nowakowskiego.
Czwartoklasiści wraz z wychowawcą udali się również na cmentarz parafialny w Ostrowitem, aby odwiedzić miejsca szczególnie ważne dla naszej szkolnej i lokalnej społeczności. Uczniowie w ciszy i zadumie zapalili znicze m.in. na grobach tragicznie zmarłych: nauczycielki Heleny Klepczarkówny oraz Pawła Borkowicza ucznia naszej szkoły, na mogile radzieckiego żołnierza.
Pamiętali o tragicznie zmarłych dzieciach a także zamordowanych w latach 1939–41 tutejszych mieszkańcach. Zapalili światełka również w miejscu poświęconym dziedzicom Ostrowitego.