Bookmark Exchange Project

Po raz drugi grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w międzynarodowym projekcie wymiany zakładek- Bookmark Exchange Project. W tym roku przydzielono nam szkołę ze Słowenii, która znajduje się w miasteczku Slovenj Gradec, liczącym około 7250 mieszkańców. Miejscowość ta jest pięknie położona u podnóża pasma górskiego Pohorje, nad rzeką Mislija. Dzieli nas odległość około 1000 km.

Do partnerskiej  szkoły uczęszcza 73 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którzy podzieleni są na 12 klas. Budynek szkoły jest stary i za ciasny, jednak już w styczniu rusza budowa nowego obiektu. Mamy więc coś wspólnego!

18 grudnia otrzymaliśmy 14 zakładek wraz z listem prezentującym szkołę i miasteczko. My zrewanżowaliśmy się ty samym. Udało nam się wysłać przesyłkę jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Sławomira Pliszczyńska, Jacek Uzarewicz